Bitcoin není jedinou kryptoměnou, které se tento rok podařilo odskočit od svého nedávného dna. Pojďme se podívat na pár silných hráčů, kterým se tento rok podařilo překročit nebo přiblížit se ke svým historicky nejvyšším cenám (ATH).

Pluginy pro webové prohlížeče, které patří do povinné výbavy každého fanouška kryptoměn

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) s cenou kolem $23 je bezpochyby nejlépe si počínající token tohoto roku. Hodnota tohoto nativního tokenu burzy Binance se za poslední tři měsíce ztrojnásobila. BNB udělal ohromující růst ceny, která se oproti dolaru zvýšila o téměř 222 %.

Burza Binance nedávno zkompletovala sedmé čtvrtletní plánované spálení BNB tokenů. Celkem bylo spáleno 829,888 BNB tokenů.

Burza Binance už i úspěšně dokončila přechod z dosud používané Ethereum sítě na svůj vlastní blockchain Binance Chain. Stejně úspěšně spustila ostrou verzi své decentralizované burzy Binance DEX.

Litecoin (LTC)

Už se téměř zdálo, že Litecoin se ze svého dna z konce roku 2018 jen těžko dostane zpět na vyšší cenové levely. Coin od Charlie Lee však překvapil, a dokonce se řadí mezi kryptoměny s nejlepší výkonností tohoto roku. LTC za poslední tři měsíce vzrostl oproti dolaru o 160 %. Oproti BTC se LTC podařilo zvýšit svou hodnotu o přibližně 87 %.

Zajímavé je, že se Litecoinu podařilo získat většinu své současné hodnoty ještě před tím, než BTC začal svou rally. LTC se tak občas chová jako spouštěč růstu BTC ceny.

Momentálně se LTC obchoduje za přibližně $72. Cena LTC oproti dolaru za poslední dny mírně klesla. Před necelým týdnem se obchodoval za přibližně $83.

Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token (BAT) $0.40 s 24hodinovým nárůstem o 3 .30 % taktéž patří mezi kryptoměny, které si v poslední době velmi polepšily. BAT výrazně zvýšil svou hodnotu v dubnu tohoto roku, a to zejména za poslední týden.

Hodnota BAT oproti BTC se zvýšila o přibližně 10 %. Vypadá to tak, že výkonnost této novější kryptoměny se snaží dosáhnout její ATH cenu oproti BTC z června 2017. V té době byla cena BAT o 58 % vyšší, než je nyní. Konkrétně bylo ATH na ceně $0.95.

Za poslední tři měsíce vzrostla hodnota BAT tokenu oproti americkému dolaru o přibližně 190 % a oproti BTC o přibližně 95 %.

Webový prohlížeč Brave začal vyplácet za zhlédnutí reklam první BAT

Tezos (XTZ)

Tezos aktuálně vykazuje mírný pokles s aktuální cenou $1.26 a oproti BTC se obchoduje za 0.00023159 BTC. XTZ si oproti dolaru za poslední tři měsíce polepšil až o 200 %. Opět byl tento nárůst zaznamenán ještě dříve, než BTC začal svou dubnovou rally. 

Tezos kromě tohoto úspěchu zaznamenal před více než týdnem další nárůst o 37 % a následně ho překonal ještě víc, ale i mírně poklesl.

Při pohledu na cenu XTZ oproti BTC také vidíme příznivý vývoj ceny. Za poslední tři měsíce se cena vyšplhala o více než 120 %.

Zlaté pravidlo

Opět se jednou ukázalo, že u perspektivních kryptoměn je třeba mít silnou trpělivost. Konec roku způsobil u mnoha investorů průvan v jejich portfoliích. Mnozí se při tak nízkých cenách vylekali a své tokeny prodali. Zlaté pravidlo říká, že když už nějakou kryptoměnu držíte a nejde o nějaký pochybný projekt, prodávat se ztrátou se nevyplácí. Raději setrvat a vyčkat, zda se cena opět zotaví. V případě těchto čtyř kryptoměn se toto pravidlo potvrdilo. Pokud někdo ještě využil nízké ceny a přikoupil, jistě se nyní raduje z pěkného zhodnocení. Otázkou však zůstává, dokdy těmto, ale i jiným kryptoměnám „půjde karta“?

Bitcoin je momentálně nejvýkonnějším aktivem roku 2019!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk