Zřejmě je ten pravý čas nahlédnout do svého portfolia a ještě před tím, než býci začnou vystrkovat rohy a vynesou kryptotrh do nebes, nakoupit nějaké ty slibné kryptoměny.

Připravte se, než býci začnou útočit!

Momentálně se kryptoměnový trh již delší dobu nachází v tzv. „medvědím cyklu“, kdy jsou ceny kryptoměn nízké a mnohé silné kryptoměny ztratily na své hodnotě  několik desítek procentTrh se sice poslední dny začal opět trošku zelenat, ale na senzaci se stále čeká. Útok býků na kryptotrh však není otázkou zda vůbec, ale otázkou kdy se tak stane?

Kryptoměnový trh je momentálně rozdělen na dva tábory. Jedna skupina věří, že  býci nastoupí koncem roku 2018 a ti druzí očekávají vystřelení cen až do nebes později než koncem tohoto roku.

Dříve či později se tak stane a čísla se začnou výrazně zelenat, proto by se měl každý investor na tyto časy dobře připravit. Nastal čas přidat do svého portfolia kryptoměny, které by mohly přinést nějaké to ovoce. Toto není investiční rada, jde spíše o kryptoměny, které se dostaly do tohoto seznamu z určitých důvodů vysvětlených níže.

Ripple (XRP) – pro ty konzervativnější

Kolem digitální měny Ripple se už toho napsalo a na trhu se vytvořily dvě skupiny lidí. Jedna skupina této platební platformě (zejména pro banky) věří, druhá skupina Ripple za kryptoměnu jako takovou nepovažují. Ať už jste jejím fanouškem nebo ne, zde jsou některá fakta, která hrají v její prospěch:

Třetí největší kryptoměna na trhu, která si prošla několika vývoji a poznámkami na své jméno. Společnost Ripple stojí za tokenem XRP. Tato firma má několik produktů jako xRapidxCurrentRippleNet, XVIa a další, přičemž na trh neustále přináší něco se svými cennými partnerstvými a oznámeními. Firma je zapletena do série soudních sporů, ale podařilo se jim dosáhnout malé vítězství.

Když se podíváme na cenu XRP, tak ta se od svého někdejšího maxima $3.84 snížila o cca 91 %Nárůst ceny je proto pravděpodobný a koupě při nízké ceně může být výhodná. XRP si po raketovém pádu již delší dobu drží cenu mezi $0.25 a $1. Nízká cena může být pro mnohé, zejména pro malé investory, lákavá. Pokud cena vyskočí, tak jen o pár centů či maximálně dolarů, což při malých objemech přinese jen neznatelný zisk.

xrp

Zdroj: coinmarketcap.com

IOTA (MIOTA) – slibný projekt s velkým potenciálem

IOTA má v rámci obchodního prostoru v internetovém světě velký potenciál využití. Mluvíme o Internetu věcí (IoT – Internet of Things), který roste rapidním tempem a do budoucna se očekává stále velký nárůst. IOTA najde své využití v například automobilovém, energetickém, zdravotnickém sektoru, či v zákaznickém servisu nebo chytrých „smart“ městech. Z pohledu IOTY je toho mnoho, co může tato platforma nabídnout. Škálovací možnosti, produkt Qubic a partnerství s velkými značkami jako Fujitsu, Bosch, VW, MOBI, DXC, Schindler Group a s mnoha dalšími.

Nachází se na 11. místě v žebříčku kryptoměn a její cena klesla z maxima $5.69 o cca 87 %. Se svou tržní kapitalizací $1.9 miliard má IOTA svým investorům co nabídnout.

Faktem zůstává, že produkty IOTA se jeví být opravdu využitelné a reálné. Internetové a smart prostředí postupuje závratným tempem a IOTĚ se podařilo na tohoto koně naskočit. Pokud spolu šťastně docválají do cíle, bude to pro IOTU a její investory znamenat pěkné čísla.

jota

Zdroj: coinmarketcap.com

Medializovaný Tron (TRX)

Jedna z nejaktivnějších kryptoměn. Tron je asi nejčastěji medializovanou kryptoměnou, když nepočítáme Bitcoin. Výkonný ředitel, Justin Sun, neustále aktualizuje Tron komunitu a přináší novinky o vývojářských činnostech, spuštění jejich mainnetu či Tron Virtual Machine (TVM). Tento altcoin rovněž neustále přibývá na více burzách.

Kryptoměnový trh a jeho investoři jsou velmi senzitivní na pozitivní i negativní zprávy. Tron si tak svojí medializací udělal kolem sebe hodně hluku. Poklesem o  91 % se tak dostal na nynější 13. místo mezi ostatními kryptoměnami. Opět však platí, že jen při větším objemu držení mohou být případné nárůsty cen opravdu výnosné.

tron

Zdroj: coinmarketcap.com

Méně známý umělec Basic Attention token (BAT)

Nejvyšší hodnota tohoto tokenu byla dosažena v lednu tohoto roku a to $0.98. Momentálně patří do kategorie kryptoměn, které klesly o cca 70 % a nachází se na 8. příčce v žebříčku tokenů.

BATZdroj: coinmarketcap.com

Basic Attention Token (BAT) je decentralizovaná digitální reklamní open source platforma založená na bázi Ethereum, kterou založil spoluzakladatel firmy Mozilla a tvůrce JavaScriptu, Brendan Eich. Hlavním zaměřením tohoto projektu je inzerování reklam na blockchain platformě, která umožňuje pomocí prohlížeče Brave sledovat aktivitu uživatelů a podle toho odměňovat návštěvníka, jakož i tvůrce obsahu BAT tokeny.

Všechno to funguje přes prohlížeč Brave, který nedávno dosáhl 4 miliony aktivních uživatelů, 21 tisíc ověřených kanálů a 26 tisíc účtů vydavatelů. Do konce tohoto roku je cílem dosáhnout 5 milionů účtů. Brave a BAT se na podzim zaměří na  mobilní zařízení.

Za zmínku stojí i Monero, Stellar a Ethereum Classic

Tyto kryptoměny si od svých vrcholů pohoršily následovně: Monero (XMR) o 75 %,  Stellar (XLM) o 76 % a Ethereum Classic (ETC) o 70 %.  Momentálně si udržují kombinaci vzestupných pohybů cen a vývoje s rostoucím potenciálem do budoucnosti.

Jen těžko se dá odhadnout, které mince porostou více a které méně. Kryptoměnový trh zůstává i nadále velmi volatilní, a proto následující zvýšení cen může být jen dočasné. Štěstí tak bude přát připraveným!

Tento článek je pouze názor autora. Investujte jen to, co si můžete dovolit ztratit a podle vlastního uvážení.

Přeloženo ze slovenského originálu, který byl publikován na našem webu kryptoportal.sk

Zdroj: coingape.com