Diverzifikace je klíčovou složkou k zachycování příležitostí a zmírnění rizika vzniku pádů, ke kterým může dojít. Vsadit vše na jednu kartu se nevyplácí, a to platí několikanásobně ve světě kryptoměn. V tomto článku Vám přiblížíme 4 kryptoměny se zajímavými vyhlídkami v roce 2018.

Diverzifikace je cesta k úspěchu

Diverzifikace portfolia je moudré řešení zejména proto, že celkově snižuje riziko znehodnocení kryptoměnových úspor a dramaticky zvyšuje šanci na úspěch a dobrý výdělek. S momentálním oživováním propadlého trhu je nejvhodnější čas se rozhodnout, zda využijete příležitost koupit relativně levné kryptoměny. Z tisíců kryptoměn na trhu může být poměrně složité vybrat si tu správnou. V tomto článku Vám přinášíme několik tipů na zajímavé kryptoměny s potenciálem růstu v roce 2018.

Nevkládejte všechny úspory do jedné kryptoměny.

V tomto článku je vyjádřen subjektivní názor autora. Úspěch těchto projektů není zaručen. Neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

1) NEO

Risk: nízká až střední úroveň

Čínský NEO patří mezi kryptoměny, od kterých se v roce 2018 čeká velký růst. NEO má obrovský potenciál a navíc současná cena je stále výhodná. Již nyní je ohlášeno více než 40 ICO v roce 2018, které budou na bázi NEO blockchainu. Investoři, kteří budou do těchto ICO investovat, budou zároveň zvyšovat cenu NEO. Zmíněné ICO vybírají právě NEO tokeny, podobně jako Ethereum ICO vyžadují ETH.

NEO platforma se vyznačuje atraktivním ekosystémem pro smart kontrakty. Navíc za držení NEO v soukromé kryptoměnové peněžence pasivně získáváte dividendy v podobě tokenů GAS. Tyto dividendy lze získávat i na některých kryptoměnových burzách. Binance vyplácí uživatelům GAS každých 30 dní a Kucoin vyplácí GAS jednou za 24 hodin. Obecně je nejvhodnější držet kryptoměny v peněžence, od které vlastníte soukromé klíče. V případě NEO doporučujeme kryptopeněženku NEON, která je oficiálně podporována vývojářským týmem NEO. Peněženka je kompatibilní se systémy Windows, Mac, Linux. NEON se vyznačuje příjemným a jednoduchým uživatelským rozhraním a narozdíl od zmíněných burz, si GAS můžete nárokovat kdykoliv chcete.

Nepodceňujte GAS, je to skutečná kryptoměna, která pohání NEO Smart Economy.

Kromě rychlejšího generování bloků (Ethereum teoreticky zpracuje 30 transakcí za sekundu, zatímco NEO zpracuje teoreticky až 10,000 transakcí za sekundu), NEO přistupuje k ICO odlišným způsobem. S Ethereum si ICO může vytvořit skutečně kdokoliv. I když se to na první pohled může zdát atraktivní, přitahuje to i hodně podvodníků. NEO pro vytvoření ICO vytvořilo  bariéru  v podobě zaplacení 500 GAS. Toto je jen jeden z filtrů, které NEO využívá k tomu, aby na této platformě vznikaly jen kvalitní podnikatelské nápady.

Více o kryptoměnách, které generují DIVIDENDY, se dozvíte v našem článku zde.

2) Ethereum (ETH)

Risk: nízká úroveň

Ethereum je již dlouhodobě na druhé příčce nejsilnějších kryptoměn podle tržní kapitalizace. Přímý konkurent Bitcoinu, ETH má vysoký potenciál ve střednědobém až dlouhodobém horizontu překonat Bitcoin. Se silným vývojářským týmem a ambiciózními plány, ETH bude pokračovat v růstu i v roce 2018.

Webová stránka CoinLib ukazuje, že na trhu existuje více než 2,600 kryptoměn. Většina těchto kryptoměn jsou ERC20 Ethereum tokeny.

Blíže o tom, co jsou to ERC20 tokeny, se dozvíte v našem článku zde.

To znamená, že tyto kryptoměny byly vytvořeny a existují na Ethereum blockchainu. Růst těchto kryptoměn nepřímo podporuje i růst ETH. Navíc Enterprise Ethereum Aliance se konstantně rozrůstá o nové členy, což dodatečně podporuje růst.

Ve zkratce, ETH by neměl chybět v žádném dobrém portfoliu.

3) COSS

Risk: Vysoká úroveň

COSS je kryptoměnová burza, podobná jako Bittrex nebo Binance. Co ji ale odlišuje je fakt, že má svou vlastní kryptoměnu. Za držení COSS tokenů získáváte procenta ze všech poplatků vybraných na burze. Je to podobné jako vztah mezi NEO a GAS, ovšem s tím rozdílem, že místo generování nové kryptoměny, získáváte procento z poplatků vždy, když uživatel burzy uskuteční transakci. COSS token je rovněž  ERC20 token (tedy na bázi Ethereum), tím pádem ho můžete držet v soukromých peněženkách jako MyEtherWallet, Ledger Nano S, Exodus a jiných.

Zkušenější kryptoinvestoři mohou tvrdit, že COSS není jediný token, který nabízí dividendy a určitě není jediná burza, která má vlastní token. Binance má svůj BNB, Kucoin zase Kucoin Shares. Obě burzy mají silný potenciál růstu v roce 2018.

Nicméně je tu jedna věc, kterou ani Binance ani Kucoin neposkytují a která dělá COSS unikátním projektem. COSS spolupracuje s předními společnostmi na vydávání kreditních karet pro podporu FIAT obchodování. To znamená, že na COSS se bude dát obchodovat, kupovat a prodávat kryptoměny přímo s FIAT měnami a ne jen BTC, ETH a  LTC, jako u zmíněných konkurenčních burz. To je skvělá zpráva pro menší země, které nemají přístup na burzy jako Coinbase nebo Geminy.

4) ICON (ICX)

Risk: střední až vysoká úroveň

ICON je konkurent platforem pro smart kontrakty, a tedy také dokáže hostit ICO. Jako korejská platforma, ICON může přilákat mnoho investorů právě z této země, která patří mezi nejpřednější, co se týče výšky investovaného kapitálu v kryptoměnách.

Koncem ledna 2018 spustil ICON svou hlavní síť. To znamená, že už nyní mohou být vytvářeny a spuštěny decentralizované aplikace (DApps). Desítky korejských renomovaných institucí tuto síť již využívá. Na ročním summitu ICON, který se uskutečnil ve stejném čase jako spuštění hlavní sítě, společnost představila 5 různých decentralizovaných aplikací, které již jsou vyvíjeny na platformě ICON. V dubnu 2018 ICON spustí svou oficiální platformu ICO.

Zdroj: hackermoon.com