Kryptoměny nemusíte jen kupovat či těžit, dají se také vydělat. Pokud máte chuť zapojit se do zajímavého světa kryptoměn, ale nechcete do nich hned dávat peníze, můžete zkusit něco vytvořit a prodat. Takhle namísto peněz investujete svůj čas. Podívejte se na širokou škálu platforem, aplikací a způsobů, jak si můžete vydělat Bitcoiny a další digitální měny.

V dnešním článku čtenáři zjistí, jak si mohou vydělat kryptoměny výměnou za služby jako freelancer, a které platformy jsou nejlepší na hledání práce, jež platí v kryptoměnách.

Freelancer je označení pro nezávislého pracovníka, který se nechává najímat firmami na práci, na kterou se specializuje. Freelancer je živnostník nebo podnikatel, který podniká pouze sám na sebe, a nechává se najímat od ostatních.

Chci pracovat za kryptoměny

Na celém začátku zde stál Bitcoin a cypherpunk komunita, která tahala Bitcoin do popředí. První aplikace byla míněná jako low-cost platební metoda bez hranic pro freelancery. Zanedlouho přišla na trh první Bitcoinová pracovní platforma a čím dál tím více freelancerů ze všech koutů světa se nechala vyplácet v BTC.

Dnes je globální freelance komunita největší v historií. K tomuto faktu přispívá éra mileniálů a touha pracovat sám na sebe a vyměnit osmihodinovou pracovní dobu za svobodu. Rovněž práce z domu a na dálku se stává i v mnoha firemních kulturách již normou. Studie softwarové společnosti Intuit uvádí, že do roku 2020 v USA až 40 % pracovní síly bude na bázi freelancingu.

Tato studie také zajímavě popsala, že až 29 % freelancerů v USA není proti, aby jejich odměna byla vyplácena v kryptoměnách. Tento fakt poukazuje nejen na způsob výplaty odměny pro freelancery, ale i to, že tato komunita může být velkou hybnou silou pro adopci kryptoměn v běžném světě.

Nejlepší freelancing pracovní platformy vyplácející v kryptoměnách

I když pracovní freelance platformy UpWork a Freelancer pořád na online trhu dominují, existuje zde i mnoho skvělých kryptojobs webů, které monitorují zvýšený zájem ze stran podnikajících osob. Níže jsou popsány tři nejznámější:

Cryptogrind

Cryptogrind je nejspíše nejznámější platformou, která nabízí vyplácení v Bitcoinech, na internetu. Funkce jsou velmi podobné jako na UpWork – uživatelům hledajícím práci se nabízí pracovní příležitost. Většinou jsou to startupy, které hledají právě freelancera, a rozhodují se mimo jiné i podle vyplněného profilu.

Vyplácení na Cryptogrind je formou „escrow” – platforma figuruje jako třetí strana, která vyplácí freelancerovi po skončení zakázky, jakmile vyprší reklamační lhůta.

Služeb, se kterými na tento web můžete přijít, je opravdu mnoho – své místo si zde najde jak překladatel, tak blockchainový developer.

XBTFreelancer

XBTFreelancer je další populární Bitcoin job platforma. Funguje na podobném principu jako Freelancer.com ve smyslu, že nabídky přicházejí přímo freelancerovi, sám si je nehledá.

Na webu je možné získat jak microtasks (menší zakázky), tak i long-term (dlouhodobé) spolupráce. Většina poptávek je po blockchainových vývojářích, webdesignu, copywrtitingu, online marketingu, apod.

I tato platforma využívá způsob vyplácení jako výše popsaný Cryptogrind.

9 zajímavých faktů o kryptoměnách, které Vás zlákají do nich investovat

BitGigs

BitGigs je podobný Fiverru, a to tak, že nabízí větší množství menších zakázek (microtasks) a krátkodobých jobů. Tento způsob je velmi vhodný pro nováčky, kteří s podnikáním začínají, a kteří mají zájem si vydělat v kryptoměnách. Je to podobné jako u nás Stovkomat anebo Jáudělám.

Platforem na dnešním online trhu nalezneme opravdu hodně. Další, které stojí za zmínku, jsou Crypto Jobs List, Cryptocurrency Jobs a CryptoJobs.

Je freelancing dobrým způsobem na to, jak si vydělat kryptoměny?

Nabízení služeb výměnou za peníze formou kryptoměn nemusí být jen doplňkem k Vašim příjmům nebo přivýdělkem, ale brzy se může proměnit ve full-time profesi.

Mezi freelancery jsou nejvíce zastoupeni vývojáři, marketéři, grafičtí designéři a redaktoři. A velké procento z nich pracuje pouze výměnou za kryptoměny.

TOP aplikace pro kryptoinvestora na rok 2019

Zdroj: btcmanager.com