Přinášíme vám informace a kryptoměnové zprávy, které se odehrály ve 27. týdnu roku 2019.

Přehled trhu

První prázdninový týden se nesl na kryptoměnovém trhu v duchu mírné stagnace. Bitcoin (BTC) osciluje kolem cenové úrovně $11,000. Stále se nacházíme nad psychologickou cenou $10,000. I když se cena BTC na začátku týdne mírně propadla, po zbytek týdne se dokázala vrátit až na $12,000. V úterý se cena bitcoinu na chvíli propadla i pod $10,000.

Kryptomenové správy: Cenový vývoj bitcoinu (BTC) na burze Kraken

Cenový vývoj bitcoinu (BTC) na burze Kraken

Podobně klidnější týden mají za sebou i altcoiny. Výrazná cenová aktivita se mezi TOP 20 altcoiny odrazila pouze na ceně monera (XMR) či Tezosu (XTZ). Král anonymních kryptoměn XMR si polepšil o více než 10 % a XTZ až o 20 %. Litecoin (LTC) a Cardano (ADA) se na týdenním grafu propadly o 7 %.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn oproti minulému týdnu narostla o $7 miliard. Její aktuální hodnota je $327 miliard.

Hashrate sítě Bitcoin dosahuje nové rekordy

Podle nejnovějších údajů společnosti Blockchain.com dosáhla míra výpočetní síly (hashrate) Bitcoinové sítě nejvyšší úroveň v historii. Hashrate měří množství výpočetního výkonu, který se v současnosti používá nejen na zabezpečení sítě. Nový rekord odráží oživení zájmu o těžení bitcoinu, které postupně stoupá od ledna 2019. Tento trend však zvyšuje tlak na společnosti vyrábějící těžební zařízení, kterých je už tak nedostatek. Současné podmínky připomínají situaci třetího čtvrtletí 2017, kdy byla poptávka po těžebních zařízeních trojnásobně vyšší než samotná nabídka.

Rostoucí hash rate Bitcoin sítě

Rostoucí hashrate Bitcoinové sítě

Zájem o blockchainové společnosti nadále roste

V první polovině roku 2019 bylo pro blockchainové startupy a společnosti shromážděno více než $822 milionů. Nová zpráva o stavu blockchainového průmyslu od společnosti Outlier Ventures naznačuje, že investoři jsou stále ochotní investovat do nových blockchainových společností.

Podle průzkumu se v první polovině roku 2019 vybralo více než $822 milionů pro přibližně 279 začínajících společností. Z toho více než polovina byla investována do nově založených společností v počátečním stádiu, což naznačuje, že blockchainový  prostor nadále přitahuje investory. Ve zprávě se uvádí, že ačkoli takový nárůst nebývá obvyklý, samotný finanční ekosystém rizikového kapitálu se stále jeví jako zdravý.

Namísto ceny bitcoinu se zamysleme nad technologií a svobodou, kterou přináší

Tether migruje na Ethereum síť

Nejpoužívanější stablecoin vázaný na americký dolar Tether (USDT) započal svou migraci na Ethereum blockchain. Z původních Bitcoin Omni adres se postupně USDT přesouvá na Ethereum síť, přičemž v současnosti už 40 % USDT tokenů používá ERC-20 standard. Přední kryptoměnové burzy Poloniex a Binance oznámily, že už začaly s přesouváním tokenů na nové adresy.

Zatímco dominance Bitcoinu nad kryptoměnovým trhem je nesporná, protokoly založené na Bitcoinu se pomalu stávají méně populárními. Neustále se zvyšující míra osvojení zvyšuje celkový počet transakcí nad větší míru, než je protokol Omni na bázi Bitcoin blockchainu schopen zvládnout. To je hlavní důvod, proč mnohé kryptoměny s vysokým počtem transakcí začaly přesouvat své mince na jiné platformy.

Burza Binance zalistovala Dogecoin

Fanoušci Dogecoinu se konečně dočkali. Od 5. července je možné tuto kryptoměnu obchodovat na přední kryptoměnové burze Binance, a to v měnových párech DOGE / BNB, DOGE / BTC, DOGE / USDT, DOGE / PAX a DOGE / USDC.

Poté, co Binance oznámila zalistování Dogecoinu, cena této kryptoměny narostla o 30 %. Dogecoin původně začal víceméně jako vtip, když Billy Markus z Portlandu v Oregonu vytvořil tuto kryptoměnu podle populárního meme „doge“, které reprezentuje psí plemeno Shiba Inu. Od té doby však tento projekt chytil momentum a v současnosti je tato kryptoměna s tržní kapitalizací více než $503 milionů 29. nejsilnější na trhu.

Čtěte také další kryptoměnové zprávy:

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk